A/10KS-S-PB
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
A/10KS-S-PB
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors NTC Thermistors
Product Status : Active
B Value Tolerance : -
Length - Lead Wire : 14.00" (355.60mm)
Package : Tape & Box (TB)
Series : A/10KS
B25/100 : -
B25/50 : -
Resistance in Ohms @ 25°C : 10k
Mfr : Automation Components, Inc.
Operating Temperature : -
B0/50 : -
Package / Case : Module
Mounting Type : Chassis Mount
Resistance Tolerance : -
Description : 10,000 Ohm Thermistor, Strap On,