FS225R17KE3
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FS225R17KE3
  • 1
Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Product Category : IGBT Modules
Continuous Collector Current at 25 C : 340 A
Pd - Power Dissipation : 1.4 kW
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1700 V
Package / Case : EconoPACK+
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Configuration : Hex
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2 V
Product : IGBT Silicon Modules
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : IGBT Modules 1700V 225A 3-PHASE